Not Geneva But Islamic Union

What He Said?What Happened?

1 Eylül 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Birçok çözüm var. Ama emin olun, Mehdiyet’in dışında hiçbir çözüm olmaz. Şimdi ne diyorsak, hepsi havada kalır. Bir kere İslam ülkeleri sevgisizler, büyük bir bölümü sevgisiz. Yani sen çocuğun öldürülse ayakkabını bile giymezsin koşarak kurtarmaya gidersin yangında. Kardeşi olarak görmüyor ki.  Acımıyor. Kardeşi de olsa gidip kurtarmaz. Bencillik, sevgisizlik hakim. Buna karşı Mehdiyet’in sevgisi, merhameti, şefkati, koruyuculuğu esas olacak, inşaAllah. Allah aradaki zıtlığı görsünler diye bunlara imkan veriyor. İslam ülkelerini şu an nasıl feci durumda olduğunu göstermek, nasıl sevgisiz olduklarını göstermek, büyük bölümü hepsini tenzih ediyorum büyük bölümü böyle, gaddarlığın ne kadar hakim olduğunu göstermek, akıl verecek bak durumları yok şu an.

O zaman Cenab-ı Allah tek yol olarak, Mehdiyet’i gösteriyor.  Bunların çözüm üretemeyeceği, bunların sadece belayı celb edeceği, bunların acıya insanları çekeceği iyice tahakkuk ettiğinde, insanlar diyecekler ki "hakikaten bir çözüm var tek bir çözüm var hepsini denedik, Mehdiyet'in dışında yol yok" diyecekler, inşaAllah.


A9 TV, 25 Eylül 2013

ADNAN OKTAR: Hz. Mehdi (a.s.)'sız olmaz, sevgisiz olmaz, İttihad-ı İslamsız olmaz. Yapamazlar, iradesi yetmez. O kadar çok baş var ki. Sırf Filistin'de bile ayrı ayrı çok fazla baş var. Başlar çatışma meydana getirir. Zıt zıt, zıt zıt hep birbirine zıt görüşler. Hepsi “Ben başta olayım” diyecektir. Ve otomatik çatışma olur. Taraftarları da, “Bizim adamımız, bizim başımız büyük” diyorlar. Hazmedemez bir başkasına bağlanmayı. Mutlaka çatışma olur. Dolayısıyla Hz. Mehdi (a.s.)'a tabiiyetin dışında bir yol yok.


A9 TV, 15 Ağustos 2013

ADNAN OKTAR: İttihad-ı İslam olmadan, Mehdi olmadan, siyasetle çözüm olması mümkün değil. Mümkün değil. Bir çırpınma devam eder, skıntılar, olaylar peş peşe devam eder, daha da gelişir Allahualem.

Önümüzdeki günlerde Allah insanların basiretini açacak inşaAllah, Rabbimiz. Ferasetleri açılacak. İttihad-ı İslam'ın, Müslümanların başına bir lider gelmesinin önemini hemen kavrayacaklar. Çok açık bir şey ama göremiyorlar. Şu an bir perde var gözlerinde. Yani bir adım sonrasını göremiyorlar artık, o derece. Yani kendi elini göremiyor, kendi elini. Müslümanların başına bir lider gelmesinin, bir lider seçmelerinin ne kadar elzem olduğunu herkes bilir. Ama şu an basireti bağlandı bir kısım Müslümanların, göremiyorlar.

 

22 Ocak 2014, Milli Gazete

Milli Gazete “Cenevre Değil  İslam Birliği” manşeti altında şu açıklamaları yaptı:

“Zalim; bazen Amerika, bazen Esad oluyor. İsimleri ve inançları değişse de Müslüman düşmanlıkları hep canlı. Ellerin uzanamadığı yerde ise Müslümanı Müslümana kırdıyorlar. Görüldüğü üzere sunulan reçeteler şifa getirmiyor, yarayı kangren yapıyor. Bu tür Müslüman katliamlarını bir daha yaşamak istemiyorsak uğraş verilecek zemin de çözüm de belli: İslam Birliği”

2014-01-28 23:23:31

Harun Yahya's Influences | Presentations | Audio Books | Interactive CDs | Conferences| About this site | Make your homepage | Add to favorites | RSS Feed
All materials can be copied, printed and distributed by referring to this site.
(c) All publication rights of the personal photos of Mr. Adnan Oktar that are present in our website and in all other Harun Yahya works belong to Global Publication Ltd. Co. They cannot be used or published without prior consent even if used partially.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.com - info@harunyahya.com
page_top